Plavecká soutěž měst

Buď reprezentantem svého města

Využijte příležitost ke startu určenou vodomilům všech věkových kategorií. Každý z vás má možnost vyzkoušet si svoji aktuální formu na stometrové trati a stát se na chvíli reprezentantem svého města v soutěži, kterou organizuje Česká asociace Sportu pro všechny.

Tato celorepubliková soutěž je určena pro širokou veřejnost. Cílem akce organizované městem Kuřim je podpora kondičního plavání ve městě Kuřimi. Vítáni jsou všech věkových kategorií - pro všechny, kteří zvládnou uplavat 100 metrovou trať - od dětí až po důchodce.

Poprvé po mnoha letech se soutěž vrátila do Kuřimi v roce 2019, kdy proběhla ve velkém plaveckém bazénu v krytém areálu Wellness Kuřim. O průběhu a výsledcích čtěte v článku, kde najdete také fotografie. Pro rok 2020, kdy přišla koronavirová preventivní opatření, se organizátoři v Kuřimi rozhodli od účasti upustit. 

Chcete se zúčastnit příště? Registrujte se na další ročník, který se uskuteční ve středu 5. října 2022, zájem provedete pomocí formuláře 

Co byste měli vědět?

Možnost startovat mají v uvedený den plavci všech věkových kategorií. Kterýkoliv zájemce dostává šanci zaplavat si libovolným stylem na čas trať 100 metrů. Otestujte si tak svoji aktuální formu a zároveň se na chvíli staňte "reprezentantem" svého města.

Soutěž začíná v 6:00 ráno a končí ve 20:00. V tomto čase se můžete kdykoliv zapojit do soutěže. 

Každý účastník se nahlásí na recepci kuřimského wellness a bezplatně obdrží ke vstupu čip, se kterým vstoupí do areálu. Po absolvování  plaveckého úseku 100 metrů obrží diplom od organizátorů (se zaplavaným časem) + platí pro něj hodinový vstup na bázén po dobu soutěže zdarma. Diplomem se účastník prokazuje při odchodu z bazénu při vrácení čipu, aby nemusel platit vstup.

Akce nemá podobu klasické štafety a dle aktuální situace ji proto lze v průběhu dne kdykoliv přerušit. Plavci budou mít vyhrazenou dráhu, kde jim bude změřen čas. Pořadatelé v jednotlivých bazénech mají vždy k dispozici bodovací tabulky přizpůsobené věku a pohlaví a podle těchto tabulek hodnotí dosažené výkony do celorepublikové soutěže.

Důležité je dodržovat pravidlo, podle kterého se každý plavec vydává na trať nikoliv z bloku, ale na povel rozhodčího startuje přímo z vody - od okraje bazénu. 

Bodový součet za 250 nejlepších výkonů v kategorii A (města do 20.000 obyvatel) určuje republikové pořadí v soutěži měst. Plavci mladší než 7 let a starší 60-ti let získávají maximální počet bodů (28) za překonání stometrové trati - bez ohledu na dosažený čas.

Nominujte sami sebe do plaveckého závodu. Trvalý pobyt ve městě není podmínkou. Plavat může ten, kdo ve městě pracuje nebo studuje, nebo je přespolním pravidelným či svátečním návštěvníkem areálu kuřimského bazénu. Do akce se může zapojit každý. 


Pokyny pro vstup na bazén

  1. Účastníci se dostaví 15 min. před vyhrazeným časem do recepce Wellness Kuřim. Časy vstupu budou vyvěšeny na informačním webu města Kuřim, na webu Wellness Kuřim a webu Plaveckého klubu Kuřim 
  2. Na recepci Wellness Kuřim obdrží čip ke vstupu na bazén. Limit na vstup bude 75 minut (60+15) zdarma. Pro organizované skupiny (školy, sportovní kluby) bude přidělen 1 čip na dva účastníky.
  3. Na bazénu se bude hlásit k organizátorům soutěže (viditelně označený stůl v prostorách bazénu). Zde proběhne registrace (nahlášení jména a roku narození), seznámení s pravidly soutěže a určení času startu.
  4. Následně dojde k rozplavání a poté k odplavání soutěžního úseku.
  5. Po doplavání obdrží každý účastník památeční diplom. Po zbytek časového limitu může účastník využít služeb Wellness Kuřim. 
  6. Při odchodu odevzdá čip na recepci a předloží účastnický diplom.
  7. Výsledky jednotlivců, včetně bodového zisku, celkové umístění, bude zveřejněno na výše uvedených médiích.


Kontakty >>>

Organizátorem akce je město Kuřim ve spolupráci s Wellness Kuřim a Plaveckým klubem Kuřim.

  • Město Kuřim - Petr Ondrášek, e-mail: ondrasek@kurim.cz
  • Plavecký klub Kuřim - Markéta Matulová, e-mail: marketamatulova@seznam.cz
  • Plavecký klub Kuřim - Jiří voneš, e-mail: vones.jiri@gmail.com

Těšíme se na vaši návštěvu.


Město Kuřim zpracovává osobní údaje v souladu s platnými právními předpisy v oblasti ochrany osobních údajů.