Sportovec města Kuřimi se odkládá

Sportovní výbor ZM města Kuřimi rozhodl, že anketa Sportovec města Kuřimi se z důvodu výrazného omezení sportovních soutěží v roce 2020 bude vyhlašovat mimořádně za dvouleté období. V příštím roce se tak uskuteční vyhlášení za roky 2020 - 2021. Prioritou bude nejprve plnohodnotný návrat dětí ke sportu.

"Každý rok jsme v Kuřimi byli zvyklí na březnové vyhlášení nejlepších sportovců, trenérů a osobností sportu za předešlou sezónu. Bohužel zvyky se s netradičním loňským rokem mění. Pro sport to bylo a bohužel stále je velmi nepříjemné období, nemohou se hrát utkání, nemůže se trénovat. Řada plánovaných soutěží byla anulována, pro jiné sporty se soutěže vůbec neuskutečnily. Uplynulý rok byl nejen pro sport opravdu velmi nestandardní", vysvětluje důvody Jan Vlček, předseda sportovního výboru zastupitelstva města Kuřimi, a pokračuje: "Můj návrh členové výboru přijali jednomyslně. Shodli jsme se, že příští ročník mimořádně vyhlásíme anketu za dva roky zpětně."

Nejde o první případ, že by hlasující veřejnost  anketou zhodnotila hned dvě sportovní sezóny najednou. Vyhlašování za dvouleté období se už u této tradiční ankety odehrálo také v minulosti za období 2013 - 2014, ovšem tehdy byla za změnou snaha organizátorů o tlak na vyšší konkurenci sportovců. V současnosti ovšem sport ve městě stojí před zcela jinou, mnohem důležitější výzvou. Tou po téměř ročním přerušení tařka veškeré činnosti bude zejména plnohodnotný návrat dětí zpátky ke sportu. "Úspěchy sportovců, které se i přes COVIDouvou dobu podařily a stojí za ocenění, přidáme k dohromady k nominacím za rok 2021. V roce 2022 tak budeme nominovat sportovní úspěchy za rok 2020 a rovněž za rok 2021, který bude jistě lepší. Držme pozitivní mysl a sportovního ducha," dodává Vlček.

Anketa Sportovec města Kuřimi je vyhlašována nepřetržitě od roku 2006 a jejím organizátorem je město Kuřim. Pravidelně přináší ohlédnutí za sportovními úspěchy od nejmenších talentů po zasloužilé trenéry. 

-pond-