Otevřena nová multifunkční sportovní hala pro Kuřim

Ve středu 12. září 2018 byl slavnostně zahájen provoz v nové Sportovní hale v Kuřimi. Děkujeme všem, kteří se podíleli na programu, hráčkám i hráčům za hru v duchu fair-play a samozřejmě i divákům za skvělou kulisu při této pro město  významné události.

Otevření haly začalo od 16 hodin prohlídkou sportovní haly pro návštěvníky. Od 17 hodin pak začala extraligová exhibice nejprve zápasem extraligového volejbalu žen KP Brno a VK Prostějov, po kterém následoval zápas extraligové házené mužů TJ Sokol Nové Veselí proti domácímu SK Kuřim Handball.

Práce na městské víceúčelové sportovní hale začaly počátkem prosince 2016, ale vše začalo mnohem dříve. První plány na stavbu sportovní haly v Kuřimi vznikly už v roce 1954. Umístění současné haly bylo určeno územním plánem v roce 1982. V roce 2006 bylo předloženo zastupitelstvu a zamítnoto alternativní umístění haly u ZŠ Jungmannova. 

Projekt pro současnou halu pak zpracovala architektonická kancelář Cuboid Architekti, jejichž návrh byl vítězným v architektonické soutěži, kterou město organizovalo v roce 2009. Realizační náklady ale byly vysoké, proto v roce 2011 byla založena pracovní skupina s cílem upravit zadání a v roce 2012 schválilo zastupitelstvo jednomyslně zadání s dnešními parametry haly.

Projektová příprava pak začala v roce 2013 a v roce 2015 bylo vydáno stavenbní povolení. Investiční akce pro samotnou stavbu byla zastupitelstvem schválena 26. 1. 2016, kdy současně zastupitelé schválili navýšení světlé výšky haly z 8 na 10 metrů a úpravu kvalitnějšího osvětlění.

Investorem haly je Město Kuřim a celkové náklady na stavbu budovy, inženýrských sítí, parkoviště a příjezdové komunikace pro město znamenaly celkovou částku 80,3 miliónu korun, které město financovalo z vlastních zdrojů bez dotace a bez využití úvěru.

Sportovní hala má šest šaten a jednu šatnu pro rozhodčí. Hrací plocha má kvalitní povrch Taraflex a je rozdělitelná oponou na třtiny. Hlediště má kapacitu 400 diváků. Halu spravuje městská společnost Wellness Kuřim, pod kterou spadá také blízký aquapark s fitness centrem.