Kuřimský sportovec roku 2016: Plšek, Ježek a mladí házenkáři

Ve čtvrtek 30. března 2017 proběhlo vyhlášení ankety Sportovec města Kuřimi za rok 2016. Nejlepším sportovcem se mezi dospělými stal fotbalista Michal Plšek, který je ve 40 letech nejlepším hráčem fotbalového týmu FC Kuřim. Vítězem kategorie mimořádné ocenění se stal motocyklový závodník Ondřej Ježek, který vloni zajel nejlepší český výsledek v kategorii mistrovství světa supersportů.

V průběhu slavnostního večera byli městem Kuřim oceněni sportovci nominovaní mezi tři nejlepší v každé kategorii a vyhlášen vždy jeden nejlepší sportovec z dané kategorie.

O výsledcích rozhodoval sportovní výbor na základě třiceti návrhů od sportovní veřejnosti. Členové výboru, kde jsou zastoupeny největší sportovní organizace ve městě, vybrali tři nejlepší sportovce v každé kategorii. Celkem byly nominací oceněny 3 nejlepší týmy a 15 nominovaných sportovců v 6 kategoriích“, vysvětluje Petr Ondrášek, předseda Sportovního výboru kuřimského zastupitelstva.

Vítězem v kategorii Talent roku se stal jedenáctiletý plavec Jakub Odehnal z Plaveckého klubu Kuřim. Juniorem roku je David Prokeš. Ve Sportovně střeleckém klubu Kuřim se věnuje sportovní střelbě v obtížných disciplínách vzduchové pistole a libovolné pistole. V posledních sezónách pravidelně obsazuje přední místa na republikových závodech.

Nejlepším týmem je úspěšné minižactvo házené SK Kuřim, které pod vedením hlavního trenéra Zdeňka Dupala nasbíralo za uplynulý rok desítku turnajových prvenství.

Trenérem roku se stal Aleš Sikora z Atletického klubu Kuřim, kde se věnuje dětem ve věku 10 až 15 let. Mezi dospělými se získal hlavní cenu fotbalista Michal Plšek. V sezóně 2016 jeho výkony získaly pozornost, že patřil i ve svých čtyřiceti letech byl nejlepším hráčem týmu FC Kuřim.

Vítězem kategorie Mimořádné ocenění, která je určena kuřimským sportovcům působím mimo kuřimské sportovní oddíly, se stal Ondřej Ježek. V současnosti je jedním z nejlepších českých motocyklových závodníků. Svými výsledky si zajistil pozornost týmu Grilini Kawasaki a vstoupil do mistrovství světa prestižní třídy superbiků, kde působí jako jediný Čech. V roce 2016 jezdil závody mistrovství světa supersportů, kde byl i přes zdravotní problémy celkově čtrnáctý, což je historicky nejlepší český výsledek v této třídě.

Večerem v klubu Kotelna provázel energický moderátor Borek Pisařík. Vítěze ankety dekorovali nejvyšší představitelé města Kuřimi v čele se starostou Drago Sukalovským a místostarostou Davidem Holmanem, ale také místní sportovní legendy jako jsou olympionici Tomáš Konečný, současný trenér české cyklistické reprezentace nebo Vlasta Havlík, basketbalový reprezentant z osmdesátých let.